Top
  >  Współpraca i kontakt

Współpraca i kontakt

Witajcie na blogu Zew Przygody, który powstał w 2011 roku (wówczas pod inną nazwą). Mam na imię Daria, po świecie ciągam Macieja. Wałęsamy się razem od studiów, najchętniej na własną rękę. Nierzadko śladami moich Dziadków, którzy w czasach komuny zjechali pół globu. Rodzice też nie próżnowali. Już w dzieciństwie zaszczepili we mnie pasję, którą później udało mi się zarazić męża;)

Uwielbiamy różnorodność – ośnieżone szczyty gór, polodowcowe jeziora, zapachy miejscowych roślin, pustynie, wyspy, dumne wulkany, rzeki, klify opadające do morza; zapomniane wioseczki, tajemnicze opactwa i klasztory, odgłosy cykad, średniowieczne miasteczka, architekturę kolonialną oraz szeroko pojętą egzotykę. Odwiedzamy miejsca z Listy UNESCO ale nierzadko dokonujemy własnych odkryć.

Chętnie wspinamy się na rozmaite punkty widokowe, gdzie urządzamy pikniki zakrapiane miejscowymi trunkami;) Podróżujemy niskobudżetowo ale lubimy porządnie zjeść i popróbować nowych smaków. Prędzej zaoszczędzimy na wstępie do kolejnego kościoła niż zrezygnujemy z degustacji na lokalnym targowisku. Nieobcy nam autostop, couchsurfing ani spanie w namiocie na dziko choć, stosownie do wieku – odchodzimy pomału od męczących nocek na lotniskach;)

Często do śniadania oglądamy programy Roberta Makłowicza:) Już wiele razy podążaliśmy tropem jego odcinków – zobaczyliśmy w ten sposób dziesiątki inspirujących miejsc, a co najważniejsze, zawsze wiedzieliśmy czego i gdzie próbować:)

Mam nadzieję, że blog się Wam spodoba a wiedza i doświadczenia w nim zgromadzone wydadzą się pomocne przy planowaniu własnych wyjazdów. Korzystajcie:)

Zapraszam do kontaktu i współpracy pod adresem dariadowejko@gmail.com Służę radami!

Masz pytania? Potrzebujesz wskazówki? Napisz do mnie, postaram się pomóc.

Polub Zew Przygody na Facebooku i bądź na bieżąco!:)