Top
  >  Dania   >  Wspomnienia z Kopenhagi
Jak już wspominać to  na całego! Ale to…to już naprawdę było dawno temu;) Byliśmy z Tatą, ciocią, kuzynem i bratem na tripie w Danii. Miałam…jakieś…maksymalnie 10 lat. Pamiętam jednak, że bardzo nas ta podroż rajcowała!

Byliśmy mali, a wyjazd zorganizowany został „pod nas”. Czyli „Misja Legoland z atrakcjami po drodze”:) Promem ze Świnoujścia popłynęliśmy do Kopenhagi – już to było nie lada przygodą! Tam spędziliśmy chyba dwa dni. Kiedy myślę o stolicy Danii, zawsze pierwszym wspomnieniem jest Muzeum Figur Woskowych. Ale nie byle jakie, ogromne, z salonem tortur i strachów w podziemiach – rewelacja! Byliśmy w oceanarium i Ogrodach Tivoli. Sporo spacerowaliśmy po mieście m.in. po bulwarach nad kanałami w dzielnicy Christianshavn, oglądaliśmy Pałac Królewski Amalienborg i widzieliśmy pomnik Syrenki, chociaż ku zdziwieniu naszych opiekunów, syrenka owa nie wywarła na nas większego wrażenia;) Ostatnim celem był Świat Klocków Lego. Pamiętam, że z Kopenhagi jechało się tam dosyć długo, ale widoki po drodze były świetne, zwłaszcza kiedy przejeżdżaliśmy nad cieśninami przez niewiarygodnie długie mosty. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pojadę do Danii, by tym razem podziwiać ją z hmm innej… nowej perspektywy 🙂 Czy lepszej? To się na pewno okaże 🙂 A tutaj kilka starych zdjęć z naszej wyprawy – oczywiście, jak to za dzieciaka, kolano musiało być zdarte:)

 Kopenhaga
Randka z Christianem Andersenem;)
rejs w łodzi z klocków  – Legoland 🙂

Comments:

 • Anonimowy

  3 lutego 2013

  Kopenhaga – cudowne miejsce! Stasiu, miałaś śliczną żółtą kurteczkę 😀

  reply...
 • 20 września 2013

  Dzięki Mistrzu! 🙂 Z racji tego, że nie pamiętam z tego wyjazdu tak wiele, jakbym chciała, a Ty kraj ten bardzo lubisz, pomyślałam, że kiedyś razem musimy się wybrać do Danii i to nie tylko do Kopenhagi! 🙂

  reply...

post a comment